You Go … Sufjy

* (…) To smutne, ale z drugiej strony czym jest dźwięk? Przypisujemy mu wartości duchowe, a to przecież zwykłe zjawisko fizyczne, po prostu fale. Niewidoczne fale płynące w przestrzeni, które można poczuć na ciele, które odbieramy i przetwarzamy w mózgu i przypisujemy im znaczenie. Ale ono jako takie w dźwięku nie istnieje.

* (….) Piosenkę też można zarejestrować na wiele sposobów, w różnym formacie i traktować jako obiekt uczuć. Ale mimo wszystko, jej transcendencja jest nieunikniona, bo utwór do nikogo nie należy (bynajmniej nie należy do autora), istnieje w świecie jako dar od niego dla innych, jest czymś, czego nie można w ostateczności posiadać.

Oh ça suffit, Sufjy.

To Sufjan Stevens, a dokładniej jego słowa wypowiedziane w trakcie wywiadu spisanego znakami graficznymi dla magazynu (?) popupmusic.pl, który to stanowi całkiem zacne miejsce – trzeba to podkreślić. Na pierwszy rzut oka, podniesienie brwi i klapnięcie rzęsą charakteryzuje się ono bowiem znośnym poziomem pie&RZenia (excusez-moi mon french), w odróżnieniu od poziomu nieznośnego, a tak obecnie powszechnego, patrz: ten zły url. Pełną konwersację z artystą, będącym na co dzień na usługach Astmatycznego Kota, można przeczytać w zaznaczonym wcześniej miejscu docelowym. W każdym razie to także ten sam rzeczony Sufjanie, który równo za dwa miesiące co do dnia pojawi się na scenie Teatru Polskiego w stolicy kraju nad Wisłą. All delighted people raise their hands! Jak widać Sufjy w Polsce to afera z gatunku: ”it’s not so impossible”. Z pozostałych niemożliwych rzeczy, dopiero w trakcie ostatnich dni przyszło oświecenie, choć nie oświetlenie – te nadal jest wybrakowane, iż znajdujące się w okładce do ”The Age of Adz” powyższe zdjęcie tego wirtuoza banjo opatrzone jest hasłem: You Go Girl.

Oh Sufjy, ça suffit.
There’s TOO MUCH TOO MUCH, vraiment.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s